Umeblowanie glamour do salonu – dostosuj meble do stylu wnętrza mieszkania

Jakikolwiek właściciel domu chciałby, ażeby jego pomieszczenia umeblowane były oryginalnie i elegancko. Nie każdy adoruje jednakże taki sam styl urządzenia i przeważnie każdy posiada inny gust. Jedni są fanami stylu klasycznego z wykorzystaniem sprzętów rustykalnych przypominających dawną polską osadę. W owym czasie pomocniczym wyposażeniem domu będą drewniane dodatki dekoracyjne stylizowane na wzór wiejski. Obowiązujące są wówczas drewniane wzory stylizowane na naczynia wiejskie, opalane kwiaty polne i zboże, a także haftowane bądź też robione na szydełku, firanki, serwetki, obrusy i zasłonki. Całkowicie inny styl wolno uzyskać selekcjonując meble glamour. 

Taki styl doskonale odzwierciedlają:

krzesła glamour: pikowane/ludwik – duże krzesła pikowane z dekoracyjnymi oparciami – zobacz przykład krzeseł i innych mebli glamour na witrynie stolik glamour

ławy

stoły/stoliki

konsole

komody

Ten typ sprzętu meblowego żąda również dodania do niego należytych elementów dekoracyjnych. Wskazane będą obszerne, zdobione dywany, a także ciężkie wzorzyste zasłony. Rzecz jasna dobre muszą być również lampy oraz inne dodatki dekoracyjne, takie jak świeczniki, wazony i inne detale wyposażenia wnętrz mieszkalnych.

Elementy meblowe określają każde wnętrze

Osoby, które są w stanie upajać się posiadaniem własnego domu, zazwyczaj starają się tak zarządzić wykorzystaniem pojedynczych pokoi, by jedno z nich stało się sercem całego mieszkania. Mowa bezsprzecznie o wielkim salonie. Jest to pomieszczenie, które okazjonalnie można zaaranżować w mieszkaniu w bloku mieszkalnym, bo w większości wypadków żaden z pokoi nie ma tak ogromnej przestrzeni. W wypadku domu, warto jednakże rozważyć możliwość wydzielenia pomieszczenia na salon. Jest to pomieszczenie, które w zasadzie sprzyja wielu celom. Po pierwsze jest największym, a więc centralnym miejscem domu, w którym skupia się zazwyczaj cała rodzina. Po drugie, jest pomieszczeniem reprezentacyjnym, w którym przyjmowaniu są goście, a również urządzane są rodzinne przyjęcia. Aby jednakże salon spełniał swoją rolę, należy go trafny urządzić, by z jednej strony był efektywny, zaś z drugiej stanowił wizytówkę gospodarzy. 

Elementem urządzenia salonu, jaki nadaje mu porządnego klimatu jest na pewno kominek. Stanowi on nie tylko detal dekoracyjny, który o wiele odróżnia dom od mieszkania w bloku, ale na domiar tego w chłodne dni jest oszałamiającym uzupełnieniem systemu centralnego ogrzewania. W pomieszczeniu, w którym mieści się kominek, muszą się obowiązkowo znaleźć właściwe meble. Dziś salon można urządzić na dużo różnych sposobów i dużo rozmaitych stylów. 

Współczesne versus glamour

Jeżeli nadrzędnym szczegółem urządzenia salonu będą meble nowoczesne, wykonane z wykorzystaniem szkła i metalu, również pozostałe detale wyposażenia salonu muszą nawiązywać do tego stylu. W takim wypadku nie jest wobec tego wskazane wieszanie ciężkich zasłon lub też ozdabianie salonu rzeźbami i klasycznymi obrazami. Tego typu elementy dekoracyjne będą natomiast jak najbardziej wskazane wtedy, gdy w salonie znajdą się stylizowane meble glamour. Są one na ogół niesłychanie bogato zdobione i wykonane z naturalnego, litego drewna. Niektóre z nich mogą być stylizowane na wzór kolonialny, inne zaś są w stanie przypominać wystrój mieszkalnych wnętrz z dawnych czasów polskiej szlachty. Na milion procent są to meble glamour i bardziej wskazane dla ludzi borykających się z przeszkodami alergicznymi. Do ich produkcji nie wykorzystuje się tak dużej liczby substancji chemicznych, jak ma to miejsce w przypadku mebli z płyt wiórowych. Niemniej jednak wybór mebli do salonu jest zawsze podyktowany indywidualnymi gustami posiadaczy pomieszczenia. Jeżeli domownikom bardziej odpowiada styl nowoczesny, wskazane będą proste elementy wyposażenia bez akcesoryjnych elementów dekoracyjnych. Jeśli jednak mieszkańcy znacznie bardziej lubują się we wnętrzach wzorowanych na stylu glamour, należałoby ażeby zadbali także o wyposażenie salony przypominające oczywiście to starsze wzornictwo. 

Zobacz także: stoliki kawowe nowoczesne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *